Predstavljamo vam tri nova hotela u Bohinju i okolici koje ćete željeti posjetiti
Iako su školski praznici završili, mnogi su ovaj tjedan ipak na skijanju. Sarma u gepeku totalno je out, no s obzirom na poskupljenja, mnogi su tradicionalni hrvatski skijaški tjedan skratili na produljeni vikend te potražili neke nove ski destinacije koja su bliže, dostupnije, manje glamurozne i povoljnije.
I zato je ove godine Slovenija totalno “in”.
Mnogima je već odavno favorit za mini ski-break ili vikend u planinama bez obzira na godišnje doba – Bohinj.
Jezero, Vogel, osunčane ski staze, ukusna hrana, divna priroda… i nekoliko jako lijepih hotela.
Moj favorit je novootvoreni Hotel Bohinj kojeg potpisuju Ofis arhitekti. Rok Oman, Špela Videčnik, Borut Bernik, Rok Vrenko i Giulia Sgro napravili su fascinantnu rekonstrukciju hotela te impresivan cool prostor koji je u potpunosti neprepoznatljiv u odnosu na stari hotel.
Naime, Hotel Bohinj, nekadašnji je Hotel Kompas, građen i dograđivan stihijski tijekom posljednja tri desetljeća, bez razmišljanja o konačnom izgledu. Novi vlasnici hotela odlučili su se za radikalnu rekonstrukciju te su angažirali Ofis arhitekte koji su u strukturalnom smislu ojačali zgradu te u potpunosti, vizualno i koncepcijski, obnovili hotel izvana i iznutra.
– Osnovni volumen sačuvan je novim konstruktivnim omotačem od drvenog okvira. Osim što stvaraju nove balkone i mijenjaju cjelokupnu masu, okviri pružaju strukturnu zaštitu od potresa. Drvena obloga od ariša pokriva druge nove vanjske elemente, dajući hotelu prirodan izgled. Ulazno pročelje dopunjeno je dogradnjom s novim, većim dvovisinskim predvorjem, ulaznom nadstrešnicom i restoranom. Trokutasti dvostrešni krovovi stare zgrade već su imali prepoznatljive elemente na ulaznom pročelju, što je inspiriralo novu kompoziciju trokutastih elemenata koji ostvaruju dijalog s planinskim vrhovima u pozadini. Pročelje i novi arhitektonski elementi inspirirani su lokalnim narodnim arhitektonskim detaljima i zanatima – objasnili su arhitekti.
Jedan od tih tradicijskih elemenata koji je reinterpretiran na suvremeni način je toplar ili kozolec. Riječ je o tradicionalnoj drvenoj građevini koja je služila za sušenje sijena, predstavlja autohtonu kulturno-arhitektonsku baštinu, te je kao takva jedina u svijetu.
Hotel ima 69 soba, inspiriranih tradicionalnim uzorcima, teksturama i materijalima. Zajednički prostori uključuju ulazno predvorje, restoran, salu za doručak, retro-bistro s tradicionalnom peći od terakote, malu kongresnu dvoranu i klub s vinotekom.
Stolice, klupe, zavjese, presvlake, svjetla… dizajnirane su posebno za hotel, a mnogi od njih referiraju se na razne urbane legende i zanimljive događaje u hotelu i mjestu.
Primjerice, veliki crni kameni tragovi koji vode do ulaza i predvorja hotela ostali su kao sjećanje na slavnog Maxa, legendarnog hotelskog mačka, koji je nakon zatvaranja prijašnjeg hotela zbog renoviranja jednostavno nestao.
Grafike na tkaninama, staklu i zidovima hotela predstavljaju siluetu četvorice hrabrih muškaraca koji su prvi osvojili Triglav, 26. kolovoza 1778. Njihova priča je utkana u nit koja se provlači kroz cijeli hotel, simbolizirajući hrabrost i odvažnost, a uz Triglav predstavlja snažan simbol i identitet Bohinja.
Hotel se može pohvaliti i malim wellness centrom s vanjskim bazenom s grijanom vodom, a stari bazen zamijenjen je velikim kaminom i prostorom za društvena događanja.
Za otvaranje fotogalerije kliknite na sliku ispod.
No, Bohinj i njegova okolica imaju još nekoliko novih vrlo zanimljivih hotela. U mjestu Stara Fužina nedavno je otvoren boutique hotel Majer’ca. Hotel spaja moderan i tradicionalni dizajn, autentičnost, prirodu…
Za one malo tradicionalnije u Bohinjskoj Bistrici je još jedan vrlo zanimljiv hotel Sunrose 7. Riječ je o heritage hotelu koji se smjestio u staroj obnovljenoj tradicijskoj kući te pretvoren u udobno, idilično mjesto za odmor i opuštanje.
Uživajte u slikama…